Nostalgické Papá pre Fica a Valentoviča

Autor: Milan Galbo | 26.6.2007 o 11:11 | Karma článku: 12,79 | Prečítané:  3155x

Na úvod dve otázky s odpoveďami: Ste za to, aby všetkým slovenským občanom poskytovala svoje služby len jedna zdravotná poisťovňa? Súhlas 39% Nesúhlas 52% V prípade, že sa zdravotné poisťovne kvalitne starajú o svojich poistencov, majú právo dosahovať primeraný zisk? Súhlas 60,5% Nesúhlas 28,3%

Toto sú výsledky prieskumu verejnej mienky, ktorý sa uskutočnil v dňoch 16-20.6 2007. Vzorka - 1075 respondentov starších ako 18 rokov. Vybraní boli pomocou kvótneho výberu tak, aby vyhovovali základným demografickým a politickým znakom celej verejnosti. Čiže žiadnych sedem listov ministrovi Valentovičovi, na základe ktorých si dovolí robiť siahodlhé závery o tom, ako ho verejnosť podporuje v boji za jednu zdravotnú poisťovňu. Toto je štandardný prieskum s jasným odkazom pre Fica s Valentovičom a ten odkaz znie: Papá jedna poisťovňa a papá zavadzanie komunizmu do slovenského zdravotníctva.

Zatiaľ sa našťastie väčšina ľudí nenechala obalamutiť demagógiou strany Smer a stále vie posúdiť, čo je normálne a čo už zaváňa komunizmom a populizmom. Pokusy premiéra s ministrom na slovenskom zdravotníctve, ktoré nič neriešia, Slováci vo väčšine jednoducho odmietajú. Som tomu rád, lebo to cítim podobne.

Po tomto prieskume bude zaujímavé sledovať, čo urobí premiér. Doteraz sme boli zvyknutí, že kam sa pohne verejná mienka, tam ide aj on. Proti tomu však stojí chtíč ovládať toľké miliardy obalený do slepej viery v štát a nenávisť v čokoľvek súkromné. Obávam sa, že je zatiaľ silnejší ako zdravý rozum a pud sebazáchovy premiéra.

Ale možno motyka vystrelí a po roku sa od Fica dozvieme, že nikdy nepodporoval jednu zdravotnú poisťovňu a zrušenie primeraného zisku, ale že to je len výmysel tých zlých médií. Bol by som rád, keby sa tak stalo čím skôr. Lebo z tohto vajatania okolo jednej zdravotnej poisťovne začínam byť nervózny. A to som chvalabohu nemusel ísť ešte tento rok k lekárovi nebodaj do nemocnice.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?