Všeobecná zdravotná v bankrote!

Autor: Milan Galbo | 4.7.2007 o 13:49 | Karma článku: 6,87 | Prečítané:  1789x

Týmto štýlom a ich spôsobom práce to bude asi veľmi rýchlo. V Televíznych novinách na Markíze sa objavil príspevok o tom, že 50% zubárov k 1.7.2007 nepodpísalo zmluvy so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou.

Zubári zhodne tvrdia, že táto poisťovňa (VšZP) im ponúka najnevýhodnejšie zmluvy spomedzi všetkých poisťovní na trhu. Čo môže pre pacientov Všeobecnej znamenať aj to, že si budú ošetrenie kompletne hradiť z vlastného vrecka. Už dnes je to čiastočne pravda, pretože Všeobecná dlhodobo platí najmenej nielen zubárom, ale lekárom všeobecne.

Ján Fábry - stomatológ Markíze povedal:

"„Doteraz som nepodpísal zmluvy so Všeobecnou zdravotnou, lebo sú nevýhodné pre pacientov aj pre lekárov."

Slovenská komora zubných lekárov už stihla zaslať aj list ministrovi zdravotníctva. Ten sa údajne k situácii vyjadrí až po obdržaní listu. No obávam sa, že ak to má byť podobnou rýchlosťou akou rieši problémy zdravotníctva globálne, tak sa možno zubný lekári odpovede dočkajú, tak o 10 rokov. Možno. A riešenia ešte neskôr.

Všeobecná chce znížiť ceny aj nemocniciam o dvadsať až tridsať percent! Menšie nemocnice to už stihli okomentovať tak, že to ohrozí poskytovanie plánovaných operácií. Teraz by som rád počul od ministra zdravotníctva alebo rovno od premiéra, či je to táto nešťastná poisťovňa, ktorá má nám občanom garantovať kvalitné a bezplatné zdravotníctvo?

Je to smutné. Najmä keď si predstavím, že by v budúcnosti práve táto poisťovňa mala byť na trhu jediná. To sa buď budú musieť dramaticky zvýšiť platy ľudí, alebo k zubárovi nebudeme chodiť, lebo si to nebudeme môcť dovoliť. Takže, vďaka bohu za viac poisťovní. Ak sa tejto vláde podarí presadiť zmenu zákonov, budem mať smolu. A so mnou všetkých vyše päťmiliónov poistencov na Slovensku.

Tu je link na video z Markízy

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?