Všeobecná zdravotná v bankrote!

Autor: Milan Galbo | 4.7.2007 o 13:49 | Karma článku: 6,87 | Prečítané:  1784x

Týmto štýlom a ich spôsobom práce to bude asi veľmi rýchlo. V Televíznych novinách na Markíze sa objavil príspevok o tom, že 50% zubárov k 1.7.2007 nepodpísalo zmluvy so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou.

Zubári zhodne tvrdia, že táto poisťovňa (VšZP) im ponúka najnevýhodnejšie zmluvy spomedzi všetkých poisťovní na trhu. Čo môže pre pacientov Všeobecnej znamenať aj to, že si budú ošetrenie kompletne hradiť z vlastného vrecka. Už dnes je to čiastočne pravda, pretože Všeobecná dlhodobo platí najmenej nielen zubárom, ale lekárom všeobecne.

Ján Fábry - stomatológ Markíze povedal:

"„Doteraz som nepodpísal zmluvy so Všeobecnou zdravotnou, lebo sú nevýhodné pre pacientov aj pre lekárov."

Slovenská komora zubných lekárov už stihla zaslať aj list ministrovi zdravotníctva. Ten sa údajne k situácii vyjadrí až po obdržaní listu. No obávam sa, že ak to má byť podobnou rýchlosťou akou rieši problémy zdravotníctva globálne, tak sa možno zubný lekári odpovede dočkajú, tak o 10 rokov. Možno. A riešenia ešte neskôr.

Všeobecná chce znížiť ceny aj nemocniciam o dvadsať až tridsať percent! Menšie nemocnice to už stihli okomentovať tak, že to ohrozí poskytovanie plánovaných operácií. Teraz by som rád počul od ministra zdravotníctva alebo rovno od premiéra, či je to táto nešťastná poisťovňa, ktorá má nám občanom garantovať kvalitné a bezplatné zdravotníctvo?

Je to smutné. Najmä keď si predstavím, že by v budúcnosti práve táto poisťovňa mala byť na trhu jediná. To sa buď budú musieť dramaticky zvýšiť platy ľudí, alebo k zubárovi nebudeme chodiť, lebo si to nebudeme môcť dovoliť. Takže, vďaka bohu za viac poisťovní. Ak sa tejto vláde podarí presadiť zmenu zákonov, budem mať smolu. A so mnou všetkých vyše päťmiliónov poistencov na Slovensku.

Tu je link na video z Markízy

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Rok zmien: Kaliňák, Vaľová aj Kočner. Padali symboly moci

Aké boli najzásadnejšie udalosti od vraždy Jána Kuciaka.

PRED 100 ROKMI SA SKONČILA I. SVETOVÁ VOJNA

Skaza z neba. Z lietadiel zhadzovali aj tehly a kovové šípy

Medzi rakúsko-uhorskými stíhačmi vynikali aj rodáci zo Slovenska.


Už ste čítali?