Tunel do slovenského zdravotníctva = 100 000 000 000 v rukách Smeru

Autor: Milan Galbo | 11.7.2007 o 14:23 | Karma článku: 16,80 | Prečítané:  5923x

Legislatívna rada odsúhlasila nezvyčajne veľkú hlúposť. Valentoviča už raz zmietla zo stola, včera mu otvorila dvere do vlády. A to s pochybným útokom na pluralitu zdravotných poisťovní a teda na pacientov aj doktorov či nemocnice. Legislatívna rada priznáva, že návrh je sporný. Dokonca aj to, že hrozia miliardové žaloby, ktoré majú reálnu šancu na úspech. Citujem členku rady, štátnu tajomníčku za ministerstvo spravodlivosti: „Poukázali sme na isté riziká o ochrane investícií“. Tento problém je podľa nej možné vyriešiť. Ako, to nevedela. Nech sa vraj potom vyjadrí ústavný súd.

Super! Bravooo! Ľudom so zdravým rozumom už nezostáva nič iné, ako veriť v racionalitu vo vláde alebo v parlamente, (čakať na rozhodnutie ústavného súdu je na dlho). A, čo si budeme hovoriť, je to dosť slabá slamka (ak vôbec nejaká), ktorej sa dá chytať. Legislatívnu radu som považoval za brzdu, ktorá dokáže zastaviť nezmyslené a nebezpečné nápady ministrov a premiéra. Teraz si zodpovednosť za to, čo bude so slovenským pacientom a celý zdravotníctvom, berie na plecia vláda a poslanci. O lobistoch zo SMER-u viem, že budú presadzovať za akúkoľvek cenu pripravované zákony, lebo sa na tom môžu riadne nabaliť. No dúfam, že aspoň zvyšok parlamentu dokáže týchto ľudí zastaviť, skôr než vyrobia nejakú katastrofu.

Je smutné, že sa z čisto odbornej témy stala politika. Ešte aj hovorca ministerstva financií Miroslav Šmál potvrdil, že je to politické rozhodnutie. Nedeklarovala náhodou Ficova vláda, že sa bude snažiť predovšetkým o odbornosť a odborné nominácie? Už im neverím ani nos medzi očami.
V poriadku, Paškovi to môže byť jedno. 30 miliárd nezaplatí on, ale my všetci. Zato tých sto milliárd, čo sa dostane pod priamy politický vplyv, to mu jedno nie je, tie dokáže využiť až moc "efektívne". Napríklad na nákupy predražených prístrojov, cez svojich známych a cez svoje spriaznené dodávateľské firmy.

Fico bude o pár rokov rozprávať, že za to môže bývalá vláda. My budeme platiť 30 miliárd z vlastného vrecka. Čo je samozrejme lobistom zo Smeru jedno tí si kúpia nový Rolls Royce a jednu “verejnoprávnu” poisťovňu budú pod rúškou verejnej kontroly tunelovať jedna radosť a všetci môžme byť spokojní. Teda až do chvíle, kým nenavštívime doktora a nezistíme, že na nejakú dôležitú operáciu si musíme odstáť rad 20 000 čakateľov. Lebo nie sú korunky. Fajn, bravoo, super. Dobre to robí tá naša sociálna socialistická vláda. Dobre.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?