Milan Lasica je za, aj keď je vo Všeobecnej

Autor: Milan Galbo | 2.8.2007 o 11:38 | Karma článku: 9,64 | Prečítané:  3397x

Milan Lasica je človek, ktorého uznávam ako osobnosť, a je poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Napriek tomu podporuje pluralitu a teda slobodu ľudí vybrať si, čo im najviac vyhovuje. S tým sa podľa mňa nedá nesúhlasiť. V občianskej iniciatíve, ktorá petíciu rozbehla, je aj exminister zdravotníctva Tibor Šagát, riaditeľ INEKO Eugen Jurzyca, zástupca vysokoškolákov Jaroslav Juriga a ďalší.

Prečo petíciu podporím? Je to jednoduché. Ak dnes minister Valentovič tvrdí, že viacero poisťovní je nanič, tvrdí zároveň, že poistenci súkromných poisťovní sú hlupáci, lebo to nevidia. A potom ja tvrdím, že sú nám nanič aj traja mobilní operátori. Bolo by predsa lepšie telefonovať len s jedným za rovnaké ceny všade. Takisto potom stačí len jedna politická strana aj supermarkety, predajcovia áut a obchody s topánkami.

Prečo vláda v programovom vyhlásení deklarovala podporu plurality a konkurencie v zdravotníctve a dnes, tak silno a tak mocne presadzuje svoje návrhy, ktoré robia presný opak? Prečo poisťovne, ako jediný článok z celého množstva subjektov v zdravotníctve, ako jediné nemajú dosahovať zisk? Prečo pán Paška môže vo svojej dealerskej spoločnosti Fakon s.r.o zisk dosahovať? A prečo rozhodnutie nenecháme jednoducho na občanov? Veď, ak sú súkromné poisťovne také zlé, ako ich vykresľuje ministerstvo, tak potom na to ľudia prídu sami a nebudú v nich jednoducho poistení. Ale rozhodnú sa slobodne a to je tá pointa!

Bolo by to všetko také jednoduché. No napriek tomu vôľa a chuť po moci mať len jednu poisťovňu, kde bude mať vláda dosadených vlastných ľudí, ktorí budú disponovať so všetkými peniazmi v zdravotníctve, je taká silná, že aj zjavná hlúposť je presadzovaná za cenu pošramoteného imidžu Slovenska a miliardových žalôb.

A nám nezostáva nič iné, ako pýtať sa, pýtať sa a ešte raz sa pýtať. Nanešťastie je otázok veľa a odpovedí málo. Ja petíciu určite podporím a ak aj vám sa zdajú moje otázky znepokojivé, potom ju podporte aj vy. Petičný hárok aj petíciu nájdete tu.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?