139 000 000-ová korupcia vo VšZP, dokedy ešte?

Autor: Milan Galbo | 10.8.2007 o 13:20 | Karma článku: 10,55 | Prečítané:  1772x

Po posledných udalostiach som ešte viac presvedčený, že mať len jednu zdravotnú poisťovňu je veľmi nebezpečný nápad. Všeobecná zdravotná, lebo o tej sa hovorí ako o budúcej monopolnej zdravotnej poisťovni na Slovensku, bez výberového konania zadala firme ASSECO zákazku za 139 miliónov na elektronickú zdravotnú knižku.

Zaujímavé na celom prípade je, že nedávno odišla do predstavenstva Asseca bývala poslankyňa za Smer Edita Angyalová. A táto firma získala náhodou niekoľko mesiacov po tom, čudesným spôsobom lukratívny biznis z našich peňazí. Pani Edita je úzko prepojená zo Smerom a ten je úzko prepojený so zdravotníctvom, keďže minister Valentovič je nominantom ich strany a predseda parlamentu Paška má svoje zdravotnícke kšefty.

Najprv to boli predražené nákupy oftalmologických prístrojov . Teraz sú to priame zadania svojím kamarátom . Asseco asi veľmi dobre vedelo, prečo Angyalovú berú do predstavenstva. Korupcia ako hrom. A tu môžme vidieť, ako výborne má fungovať jediná poisťovňa v podaní Smeru. Ešte viac korupcie, ešte viac neprehľadných miliónových biznisov, ešte viac peňazí nenažrancom, čo nás plánujú okrádať najbližšie tri roky, ako sa len dá. A ak budú mať šťastie, tak aj ďalšie štyri roky. Verí ešte niekto Ficovi, že mu ide o dobro národa? Ja nie. Ja verím tomu, že tu ide čisto len a len o peniaze a Fico to cez ministra Valentoviča dokazuje každou minútou, čo sa snažia presadiť model jedinej poisťovne.

Vo svete je bežný model pluralitný aj model jedinej poisťovne. Čo už však nie je bežné, je násilná a zbytočná zmena systému za cenu miliardových žalôb a porušenia medzinárodného práva. Navyše keď nemám záruku, že po takejto zmene to pôjde so slovenským zdravotníctvom naozaj k lepšiemu. Tí, ktorí z toho vyjdú dobre, nebudú pacienti a zdravotníci, ale politici a ich kamaráti. Ďakujem pekne za takú zmenu.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Rok zmien: Kaliňák, Vaľová aj Kočner. Padali symboly moci

Aké boli najzásadnejšie udalosti od vraždy Jána Kuciaka.

PRED 100 ROKMI SA SKONČILA I. SVETOVÁ VOJNA

Skaza z neba. Z lietadiel zhadzovali aj tehly a kovové šípy

Medzi rakúsko-uhorskými stíhačmi vynikali aj rodáci zo Slovenska.


Už ste čítali?