Boj o 1989 sa ešte len začína ...s Ficom

Autor: Milan Galbo | 23.8.2007 o 11:06 | Karma článku: 11,83 | Prečítané:  1581x

Mnoho ľudí už zabudlo, ako sa kedysi stálo v radoch na banány. Každý mal len dva typy áut, žiguláka a škodovku. Všetci boli rovnako šedí a priemerní. Po vyštrnganej revolúcii začína opäť boj o demokraciu. No tentokrát rafinovanejšie ako to robil Mečiar a opatrnejšie ako to robili komunisti. Začína sa boj o trh. Trh je slovo, ktoré Róbert Fico z duše nenávidí. Keďže 89ty bol preňho len obyčajný štátny prevrat, ktorý mu život zásadne nezmenil. Smiešne, že to hovorí človek, čo si každé dva roky kupuje nový model Volva XC90 za niekoľko miliónov.

Začalo to poisťovňami
 
Boj o poisťovne Fico stále nevyhral. Najprv chcel všetkých ľudí, za ktorých platí poistné štát, povinne prepoistiť do VšZP. Keď mu tento zámer stopli, rozhodol sa, že by mohol poisťovne vyvlastniť. Keď mu aj toto stopli, skúša to cez zákaz zisku a dúfa, že poisťovne odídu samé. Ani raz sa však neopýtal, čo na to občan, čo na to ľudia, čo na to odborníci. Ba dokonca ho nezaujíma, ani čo na to jeho vlastné ministerstvá, ktorým sa kroky k rušeniu poisťovní tiež nepáčia.
 
Fico na to ide salámovou metódou. Teda postupne. Začína poisťovňami, pokračuje DSSkami. Čo bude potom, si nechcem ani predstaviť. Preto je dôležité stopnúť ho ešte v zárodku. Lebo s jedlom rastie chuť. Ak sa mu podarí či už zrušiť, alebo vytlačiť z trhu súkromné poisťovne, urobí to isté s DSSkami. A možno aj s mobilnými operátormi, internetovými providermi, obchodníkmi, hypermarketmi, atď.
 
Nikde vo svete nemá obdobu, že by sa násilne menil model pluralitný na monopolný a že by sa aj za cenu 30-miliardových žalôb, ktoré sú podľa právnikov a dokonca legislatívnej rady vlády veľmi reálne presadzoval úplne nezmyselne model jednej poisťovne.
 
Ale prečo radšej nešetriť inde? Čo tak začať desiatkami milárd za redukciu neefektívnych lôžok, rušenie nekvalitných nemocníc a hlavne zúženie základnej zdravotnej starostlivosti?
 
A prečo pána Fica nezaujíma, že súkromné poisťovne sú lepšie oproti tým štátnym prakticky vo všetkom – vrátane tak dôležitých vecí ako ceny a zmluvné podmienky pre lekárov a čakačky na plánované operácie? Prečo ho nezaujíma, že napríklad Dôvera dokáže zabezpečiť mamografiu pre svoje poistenky za pár dní a ženy poistené vo Všeobecnej musia čakať niekedy aj mesiace? Alebo sa spýtajte lekára, či dostával viac predtým, alebo teraz. Či sa mu páčia limity a arogancia moci VšZP.
 
Lekári sú proti. Odborníci sú proti. Právnici sú proti. Ministerstvá sú proti. Protimonopolný úrad je proti. Aj ľudia sú proti. Minimálne tie takmer dva milióny v súkromných. Počúva tu arogantná moc Róberta Fica ešte niekoho resp. niečo iné ako peniaze?
 
Po posledných udalostiach okolo DSS mi to celé docvaklo. Zdravotné poisťovne sú len začiatok. Róbert Fico sa rozhodol urobiť socializmus uprostred EÚ a je odhodlaný ho vybudovať za akúkoľvek cenu. Škody, ktoré tým narobí, budú obrovské, ale budeme ich platiť my, nie on. A už onedlho, tých 30 miliárd nezaplatí ani Paška, ani Valentovič dokonca ani Fico, zaplatíme to my, občania.
 
Tak a teraz ma ospravedlňte. Idem hľadať na google.maps miesto, kam by som sa odsťahoval v prípade, že to dopadne aspoň z polovice tak zle, ako si myslím. Nech som pripravený, kým sa Fico pokúsi zatvoriť hranice;)
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?