150 000x NIE!

Autor: Milan Galbo | 12.9.2007 o 12:38 | Karma článku: 12,44 | Prečítané:  4017x

Včera som sa ozaj pobavil. Na našom nešťastnom ministrovi zdravotníctva, premiérovi, koaličných politikoch a na ich skalných, ktorí podporujú súboj so súkromnými zdravotnými poisťovňami. Na tom, ako sa snažia ľudí všemožne presvedčiť, že to, o čo tak urputne bojujú pomaly jeden rok, je pre občanov. A že robia len to, čo ľudia chcú a podporujú. Aby túto predstavu v ľuďoch upevnili, neváhali spochybniť ani reprezentatívne prieskumy verejnej mienky od štandardných výskumných agentúr.

Páni, prebuďte sa, ste na smiech, definitívne! Zabudnite na sedem podporných listov ministrovi zdravotníctva za jednu zdravotnú poisťovňu. Aj na petíciu s obdobným cieľom, ktorú podpísalo zatiaľ tuším len osemtisíc občanov. Podotýkam, že podpisujú už od marca.

Ľudia v skutočnosti žiadajú presný opak! Inak by sa na petícii za pluralitné a rovnoprávne zdravotníctvo neobjavilo za jeden mesiac vyše 150-tisíc podpisov. To číslo je enormné aj v prípade, že pár tisíc napokon úradníci vyškrtnú a označia za neplatné. Som ozaj zvedavý, ako sa k tomuto odkazu verejnosti postaví premiér, minister a poslanci koalície. Spochybníte aj to, podobne ako prieskumy?

V týchto dňoch má petícia doraziť do parlamentu. Návrh novely zákona o zdravotných poisťovniach tam už je. Tváriť sa naďalej, že návrh vychádza v ústrety ľuďom a je plnením priania verejnosti, bude fakt na smiech.

Páni politici (konkrétne premiér, predseda parlamentu, minister a vaši blízki), dôvod, prečo tak veľmi nechcete súkromné zdravotné poisťovne, je na míle vzdialený obavám o zdravie národa a o to, čo ľudia chcú. V skutočnosti vám ide o ovládnutie stomiliardového balíka sústredeného v jednej-jedinej zdravotnej poisťovni. Je mi jasné, že toto povedať nemôžete. Som však zvedavý, čo si vymyslíte, keď hra na presadzovanie vôle občanov definitívne skončila.

Občania sa ozvali. Vox populi, vox dei.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?