Koalícia spláchla do záchodu petíciu aj s občanmi

Autor: Milan Galbo | 24.10.2007 o 18:21 | Karma článku: 18,42 | Prečítané:  4108x

Arogancia, ignorácia a povýšenectvo - toto všetko vystihuje to, ako sa správa súčasná koalícia. Nerobme si ilúzie, ani za akejkoľvek inej vlády to nie je a nebude ideálne. Ani za Dzurindu nebolo, ale toto je už moc. Ignorácia petície, pod ktorú sa podpísalo 160- tisíc občanov, je vrchol.

Už dávno ma tak nič nerozčúlilo. Poslanec je predsa náš služobník. My si ho platíme z našich peňazí. Má robiť to, čo chcú občania. Má robiť v prospech nás. Má nás vypočuť a pozorne. Každý jeden poslanec, každý jeden minister. Ak sa pod niečo podpíše v tak krátkom čase, ako sa podpísali pod petíciu za pluralitné a rovnoprávne zdravotníctvoľudia, vyše 160 tisíc ľudí, má parlament počúvať viac ako kedykoľvek predtým.

Netvrdím, že sa má na základe nej rozhodnúť, nie som idealista. Ale vypočuť, nie ignorovať. To je prosto chrapúnstvo. Tu už predsa nejde o to, čo je pre nás najlepšie, tu ide o to, čo je pre poslancov a vládu najlepšie. A akosi si sa mi stále potvrdzuje, že ani v druhom pilieri, ani v zdravotníctve, nejde o nás, ale o záujmy skupín okolo vlády a vládnych špičiek. Nevypočutie nás občanov to potvrdzuje. Nezaradenie rokovania o petícii do pléna parlamentui, pred rokovanie o zmenách v zdravotníctve, to je napľutie do tváre nie len mňa, ale každého občana, voliča koalície i opozície.

A kto tvrdí, že 160- tisíc je málo na to, aby sa niečím takým zaoberal parlament, ak ten niekto tvrdí, že hlas 160 tisíc ľudí je málo, tak mi to pripomína roky minulé a veľmi mocne. Ak niekto tvrdí, že ľudia ani nevedia, pod čo sa podpisujú, tvrdí tým, že ani voľby netreba a že občan je nesvojprávny blbec.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Smer návrh extrémistov nepodporí, potratov sa asi chopí SNS

Parlament by mal tento týždeň rokovať aj návrhu zákona extrémistov z ĽSNS o zákaze potratov len na žiadosť ženy. SNS hovorí o vlastnom návrhu.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Generál Macko volal o pomoc, SNS armádu rozkladá

Na ministerstve obrany to vrie.

KOMENTÁRE

Ako sa konzervatívne cítiaci politici dostali do dilemy

Buď sa spriahnu s diablom, alebo budú mať čo vysvetľovať.


Už ste čítali?