Mám obavy a kliknem. A vy?

Autor: Milan Galbo | 7.6.2007 o 16:49 | Karma článku: 11,98 | Prečítané:  4183x

O rizikách prechodu na jednu zdravotnú poisťovňu sa toho porozprávalo už dosť – doplatia na to pacienti, zdravotníci aj celý systém. Ja tomu verím. Neviem ako vy, ale mám z toho všetkého obavy. A zároveň mi nedá okomentovať, ako sa k tomuto paškvilu chce minister najnovšie dopracovať.

Hromadnú primpomienku odporúčam do pozornosti všetkým, ktorým nie je jedno, čo, ako a s akými následkami vyvádza minister zdravotníctva Ivan Valentovič.

Na začiatku bola jeho idea, mohli sme s ňou nesúhlasiť a kritizovať, no svojím spôsobom bola poctivá vo svojej otvorenosti zaviesť jednu poisťovňu, súkromné zrušiť a akcionárom vyplatiť náhradu. Teraz je tu nový návrh s rovnakým cieľom, no odlišnými prostriedkami. Minister ide vytlačiť súkromné poisťovne z trhu nevýhodným nastavením podmienok – obmedzením vyplácania zisku, znížením správneho fondu či zmenou vlastníctva financií na správu. Ani sa tým netají, i keď v dôvodovej správe k predloženému návrhu novely tento cieľ neuvádza. A nechce ho ani naplniť priamočiarymi prostriedkami a chlapsky priznať, že keď dám niekomu v podnikaní červenú, treba si vyrovnať účty.

Keď som sa o tom bavil so známym právnikom, povedal mi, že týmto počinom minister skĺzol do najhlbšieho právneho bahna. Táto veta ma utvrdila v presvedčení, že musím niečo urobiť.

A tak robím. Pripojil som sa k hromadnej pripomienke na internete. Klikol som na http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=274152

Nechcem totiž mlčať a pozerať sa, akým dilentantnským spôsobom minister a vláda rozvracajú zdravotníctvo. Ak máte podobné nepríjemné pocity a obavy, urobte tak tiež. Máme čas do 13. júna. Urobíme aspoň niečo preto, aby sa odvrátil návrat k jedinej, všemocnej, arogantnej poisťovni - Všeobecnej zdravotnej. Aby sa už neopakovali nákupy informačných systémov za miliardy korún priamym zadaním. Aby neboli všetky naše peniaze v rukách niekoľkých mocipánov, ktorí budú rozhodovať podľa pochybných individuálnych záujmov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?